KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
FRÝDLANTSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství

TISKOVÁ ZPRÁVA V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné Lípě 3. - 5. září 2010

Popáté se uskuteční v malebné krajině Českého Švýcarska, nejsevernějším koutu České republiky Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství a staročeský krásnolipský jarmark. Letošní festival se koná ve dnech 3. - 5. září 2010 v Krásné Lípě a okolních městech a obcích Šluknovského výběžku. Je spojen se Dny Českého Švýcarska, setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland a Parkmaratonem. Nad tímto ročníkem převzali záštitu senátor Jaroslav Sykáček, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a přední český sexuolog Radim Uzel.

MFFTP pořádá FS Lužičan s městem Krásná Lípa a Folklorním sdružením ČR v partnerství se Svazkem obcí Tolštejn a Ústeckým krajem. Finančně akci podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Ústecký kraj. Hlavními partnery jsou Sparkasse a Tisk Krásná Lípa s. r. o. Festival dále sponzorují Diosna CS, ABX s.r.o., Plaston ČR, Hotel Beseda Krásná Lípa, Penzion Českého Švýcarska, Sportbar, penzion Nový Svět, SPRŠ a Akční skupina Šluknovsko. Dalšími partnery jsou o.p.s. České Švýcarsko a OSA. Hlavním mediálním partnerem se stal Český rozhlas SEVER a Mediálními partnery Mediatel - Zlaté Stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.

Festivalu se zúčastní tyto soubory: Ritmos & Tambores z Kapverdských ostrovů, Simeria z Rumunska, Zobor ze Slovenska, Oldšava z Uherského Brodu, cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Jiskra z Plzně , krásnolipský Křiničánek a domácí pořadatel Lužičan.

Vrcholná akce krásnolipského "Lidového roku" začne ve čtvrtek vystoupením Ritmos & Tambores dopoledne pro krásnolipskou ZŠ v kulturním domě a v 18.00 hod před hotelem Beseda na náměstí v Krásné Lípě.

program
program
leták

V pátek proběhnou výchovné pořady pro školy v Rumburku, Chřibské, Rybništi, Varnsdorfu a přednáškou MUDr. Radima Uzla na rumburském gymnáziu. Odpoledne pokračuje program v kulturním domě Krásné Lípy pořadem pro ÚSP. Zde se také uskuteční od 19.00 hod pořad k zahájení V. MFF TP - "Sex v lidové písni aneb sexuální a reprodukční zdraví" s MUDr. Radimem Uzlem a Oldšavou. Zároveň v 19.00 hod odstartují pořady "Folklor na Tolštejnském panství" v Doubici ve Staré hospodě a ve Šluknově na zámku.

Sobotní program na krásnolipském náměsti bude následující. V 9.00 hod zahájení Srazu motocyklů Čechie - Böhmerland, v 10.00 hod krojovaný průvod, v 11.00 hod start Parkmaratonu doprovázen cimbálovou muzikou Jiřího Janouška, ve 13.30 vyhlášení části Parkmaratonu, ve 14.00 hod GALAPROGRAM V. MFF TP se všemi účinkujícími festivalu, od 19.00 hod koncert skupiny Botafogo a bratří Ebenů a dražba na návrat lososů. Ve 21.00 hod vyvrcholí sobotní program v hotelu Beseda na náměstí večerním pořadem souborových muzik "Beseda u cimbálu v Besedě".

Po celou sobotu bude probíhat staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel, fotografická soutěž V. MFF TP, výstava krásnolipského lidového roku FS Lužičan v galerii Továrny.

Dále se v sobotu představí od 13.30 hod ve Starých Křečanech rumunská Simeria a ve 14.00 hod v Bad Schandau plzeňská Jiskra.

V neděli se bude konat od 10.00 hod mše svatá v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě a v 11.00 hod prohlídka expozice Domu Českého Švýcarska. S festivalem se rozloučíme ve 14.00 hod v kulturním domě Krásné Lípy závěrečným pořadem V. MFF TP s plzeňskou Jiskrou.

Petr Semelka - ředitel festivalu
semelkova@krasnalipa.cz

Zveřejněno 04.08.2010 v 00:35 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba